شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان در شاهرود برگزار می شود

رضا مهدیان در گفتگو با خبرنگار مهر، تصریح کرد: شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان سمنان و هفتمین نمایشگاه کتاب شهرستان شاهرود ۱۱ الی ۱۶ آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی بابیان اینکه یکی از راه‌های رفع آسیب‌های اجتماعی افزایش آگاهی و مطالعه در سطح جامعه است، افزود: در این نمایشگاه تلاش شد تا امکان دسترسی همه اقشار و گروه‌های مختلف از آخرین تازه‌های نشر فراهم شود بنابراین دسترسی آسان مردم به کتاب رغبت بیشتر آن‌ها را به مطالعه در پی خواهد داشت.

برنامه ریزی دوسالانه کتاب شاهرود

 سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود بابیان اینکه موسسه‌های فرهنگی و ناشران فرهنگی می‌توانند از هم‌اکنون برای ثبت‌نام نمایشگاه استانی در این شهرستان اقدام کنند، ابراز داشت: پنج نمایشگاه استانی کتاب آذرماه  امسال در استان‌های خراسان رضوی، فارس، سمنان، خراسان جنوبی و بوشهر برگزار خواهد شد که ناشران سراسر کشور می‌توانند از امروز تا ١٨ آبان به پایگاه الکترونیکی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران مراجعه و ثبت‌نام کنند.

مهدیان بابیان اینکه دوسالانه‌های نمایشگاه کتاب در شاهرود برنامه‌ریزی‌شده است، تصریح کرد: با برپایی نمایشگاه‌های بزرگ کتاب می‌کوشیم تا جامعه را به سمت مطالعه و کتابخوانی سوق دهیم که بر این اساس طبق برنامه‌ریزی نمایشگاه کتاب میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

وی بابیان اینکه علیرغم رشد روزافزون فنّاوری و استفاده از گوشی‌های هوشمند باید به دنبال راهی برای جذب نوجوانان به مطالعه باشیم، اضافه کرد: جامعه امروز نیازمند آگاهی و مطالعه است و امیدواریم با همکاری نهادهای فرهنگی نظیر آموزش‌وپرورش، کانون‌های کودک و نوجوان و برپایی گردهمایی‌های کتابخوانی در خلال این نمایشگاه بتوانیم نسل جدید را به کتابخوانی تشویق کنیم.