هشتمین جشنواره داستان کوتاه «یوسف» برگزیدگان خود را شناخت

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز آیین اختتامیه هشتمین جشنواره داستان کوتاه دفاع مقدس یوسف در سرسرای اتاق بازرگانی خرمشهر برگزار شد.

دبیر اجرایی هشتمین جشنواره ادبی یوسف در این آیین اختتامیه از ارسال ۳۳۷ اثر به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و اظهار کرد: فراخوان هشتمین جشنواره داستان و خاطره نویسی یوسف از ۱۳ تیر ۹۷ به صورت گسترده، با دامنه پخش در روستاها و فضای مجازی منتشر و پس از آن ۳۳۷ اثر در مدت تعیین شده به دبیرخانه ارسال شد.

ستاره عرفانی افزود: استان خوزستان رتبه نخست از نظر تعداد آثار دریافتی در کشور را از آن خود ساخت.

وی از راهیابی ۱۳ اثر به مرحله کشوری اشاره کرد و گفت: ۳۰ اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند که از این میان ۱۳ اثر برای رقابت به مرحله کشوری راه یافتند که امروز از ۱۰ اثر برگزیده تجلیل شد.

دبیر اجرایی هشتمین جشنواره ادبی یوسف با یادآور شدن اینکه این جشنواره در هفت دوره گذشته با محوریت استان خوزستان برگزار می شد، افزود: امسال و برای نخستین جشنواره ادبی یوسف با هدف تمرکز زدایی و توجه به قابلیت های استان ها در سطح استانی برگزار شد و راه یافتگان از استان ها در سطح کشور با هم به رقابت می پردازند تا برگزیدگان کشوری در مرحله نهایی انتخاب شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، اثر داستانی «مخاطب خاص» از آرش مکوندی از اندیمشک، امین جوکار با اثر «9 سالگی» از آبادان، پوران الهی فر با اثر «این جنگ باید تمام شود» از اندیمشک، مرضیه پژوهان فر با اثر داستانی «مدرسه پیروز» از شوشتر، علی موجودی با اثر «نفس» از دزفول و فاطمه کلانتری با اثر «زندان کوچک من» از دزفول در بخش دفاع مقدس، بیداری اسلامی، دفاع از حریم اهل بیت(ع) به عنوان آثار معرفی شدند.

در بخش ویژه «خرمشهر» نیز بتول مزارعی با اثر «دل آتش» از هندیجان، مهرنوش گرجی با اثر «گلدان شمعدانی» از اهواز، محمد رشیدی خواه با داستان «کلت سید عظیم» از دزفول  و حبیب اله بهرامی با اثر «عینک» از اهواز مورد تجلیل قرار گرفتند.