پلیس دامغان برای کاهش سرقت در باغ‌ها آماده استفاده از نیروی حفاظتی استسرهنگ سید علی اکبر میری روز یکشنبه در گفتگو با ایرنا، در خصوص حفظ امنیت باغ‌های دامغان، گفت: با توجه به گستردگی باغ‌های شهرستان، ورود نیروی انتظامی و قرار دادن کشیک عملی نیست، اما نیروی انتظامی این آمادگی را دارد که در باغ‌ها، محله ها، پاساژها و مجتمع های مسکونی با عقد قرارداد مامور انتظامی را با لباس ویژه و تجهیزات لازم به کار بگیرد.
میری عنوان کرد: با توجه به اینکه شهرستان دامغان دارای باغ‌های پسته در سطح وسیع است و سرقت از آن نیز وجود دارد، از اوایل مرداد تا اواخر مهر آمار سرقت از این باغ‌ها افزایش می‌یابد که نیروی انتظامی و دادگستری ها برای مقابله با افزایش سرقت از باغ‌ها اقدام به آگاه‌سازی مردمی کرده است.
وی به اجرای طرح پیشگیری از سرقت مزارع و باغ های پسته امیر آباد دامغان اشاره و تصریح کرد: با توجه به آغاز فصل برداشت پسته و افزایش سرقت از مزارع و باغ ها، طرح ویژه حفاظت از باغ های پسته در امیرآباد دامغان آغاز شده و تیم دادگاه و پلیس آگاهی، اطلاعات و امنیت ، سارقان سابقه‌دار را زیر نظر قرار دادند.
فرمانده نیروی انتظامی دامغان ادامه داد: در اجرای این طرح به سبب تمرکز باغ‌های پسته در بخش امیرآباد دامغان، این طرح در این بخش اجرایی شده است.
وی با اشاره به اینکه با همکاری تیم دادگاه و پلیس آگاهی، اطلاعات و امنیت ، 10 سارق سابقه‌دار شهرستان دامغان شناسایی شدند که از این تعداد 2 نفر با صدور حکم قضایی راهی زندان شدند، افزود: هشت سارق دیگر با تذکر جدی و اخذ تعهد و با موافقت و دستور رئیس دادگاه امیرآباد آزاد شدند.
میری از برگزاری جلسه توجیهی برای باغداران امیرآباد به منظور افزایش امنیت باغ ها خبر داد و گفت: طرح پیشگیری از سرقت مزارع و باغ های پسته تا پایان فصل برداشت ادامه دارد.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دامغان عنوان کرد: از ابتدای سال 96 و با آغاز برداشت پسته، تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر سرقت از باغ‌های پسته دامغان گزارش نشده است.
دامغان بیش از 11 هزار هکتار باغ پسته دارد و در چهار ماه ابتدایی سال 96، دستگیری سارقان در دامغان هفت درصد کاهش و ارزش کشفیات از آنها 18.5 درصد افزایش یافت.
9856/6103 خبرنگار: میثم اسماعیلی** انتشار دهنده : مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادهای استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید