پلیس رسانه ها را یار خود می داندبه گزارش ایرنا، سردار مهدی محمودی روز یکشنبه در آئین تجلیل از خبرنگاران فعال استان در نیروی انتظامی، افزود: از آنجا که پلیس دارای رویکرد جامعه محور است و در راستای خدمت رسانی به مردم و برقراری نظم و امنیت و اجرای قانون قدم برمی دارد، تعامل آن با رسانه ها می تواند بدون شک منجر به موفقیت های بزرگی در راه ایجاد نظم و امنیت شود.
وی ادامه داد: در راه ایجاد نظم و برقراری امنیت پلیس، ممکن است برخلاف باور عمومی که به داشتن جامعه ای عاری از بی نظمی، ناهنجاری، بی قانونی و تخلف اعتقاد دارند برخی ها نیز قانون گریز بوده و با رفتارهای ناهنجار خود سعی در بر هم زدن نظام اجتماعی دارند که نیروی انتظامی به شدت با این افراد برخورد می کند.
فرمانده انتظامی استان قزوین، احساس امنیت در جامعه، پیشگیری و آگاه سازی را سه مولفه مهم پلیس در راه ایجاد نظم اجتماعی دانست و گفت: برای انجام وظایف یاد شده، پلیس نیازمند همکاری نزدیک و سازنده با نهادها و قشرهای مختلف از جمله اصحاب رسانه است.
سردار محمودی، اطلاع رسانی به موقع و شفاف به مردم توسط رسانه ها را از مهم ترین راهبردهای پلیس دانست و گفت: در این راه خبرنگاران باید با برجسته سازی و هنر خود،اخبار و گزارش های پلیسی را به صورت اجماع به اطلاع مردم رسانده و به حفظ نظم و افزایش احساس امنیت در اجتماع کمک کنند.
در ادامه این نشست، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قزوین گفت: ظرف یک سال گذشته یک هزار و 200 خبر حوزه انتظامی از طریق رسانه های استان در اختیار شهروندان قرار گرفته است.
سرهنگ رضا رضایی اضافه کرد: تلاش های صورت گرفته از سوی پلیس در راه ایجاد نظم و امنیت و نیز بیان آسیب شناسی های جامعه جز از طریق رسانه ها میسر نبوده و در این راه خبرنگاران استان تلاش شبانه روزی را داشته اند.
رئیس خانه مطبوعات استان قزوین هم در این نشست گفت: خوشبختانه امروز شاهد همکاری نزدیکی بین مجموعه نیروی انتظامی با رسانه های استان هستیم.
محمدکریم کاظم پور در ادامه امنیت را یکی از شاخصه های مهم زندگی دانست و افزود: یکی از چالش هایی که همیشه وجود داشته آن است که مرز بین اطلاع رسانی درست با مشکلات امنیتی تطابق داده شود به نحوی که هم پلیس بتواند وظیفه اش را انجام دهد و هم اینکه شهروندان اطلاع رسانی کافی را در این زمینه داشته باشند.
به گفته وی، گاهی اوقات یک خبر اشتباه از حوزه های اقتصادی و مسکن می تواند چالش عمیقی را در حوزه امنیت در جامعه ایجاد کند.
کاظم پور ادامه داد: به عنوان مثال اگر در بحث حوادث، اخبار به موقع انتشار داده نشود موجب انتشار شایعه شده و بدون شک به یک معضلی تبدیل می شود که جمع کردن آن با هزینه های زیادی همراه خواهد بود.
در پایان این نشست فرمانده انتظامی استان قزوین با اهدای لوح تقدیر از خبرنگاران استان قزوین تجلیل به عمل آورد.
8054*3013
خبرنگار: رضا اسدی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید