کاهش تصادفت موتورسیکلت در سمنان با اعمال قانون و تشویق امکان داردبه گزارش ایرنا، مهدی زندیه وکیلی روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی ترافیک و کمیته حمل و نقل شهرهای استان سمنان در سالن غدیر استانداری، افزود: موتورسیکلت ها با عنوان پیک‌های موتوری، پستچی، و کسانی که با دستگاه های اجرایی همکاری دارند سامان دهی شوند.
وی، شناسایی و برطرف کردن نقاط حادثه خیز معابر درون شهری را با همکاری شهرداری ها ضروری دانست و گفت: اهدای کلاه ایمنی به راکبان کاهش آمار تصادفات موتورسیکلت ها و نهادینه کردن فرهنگ استفاده از آن را به همراه دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان با بیان اینکه فرمانداران هر شهرستان مکانی به عنوان پیست برای تخلیه انرژی جوانان موتورسوار در نظر بگیرند، گفت: 70 الی 80 درصد تصادفات استان مربوط به افراد غیربومی است که در کنار مساله تامین زیرساخت ها، توجه به فرهنگسازی برای این مساله امری ضروری است.
مدیر کل دفتر فنی استانداری سمنان گفت: میانگین زمان مراجعه خودروها به مراکز معاینه فنی تا پایان مراحل اخذ برگه معاینه فنی 18 دقیقه است، در حالی که در استان سمنان این فرآینده سه دقیقه است و باید کنترل بیشتری انجام شود.
قدرت الله ابک تصریح کرد: بازدید از منبع های گاز سی.ان.جی خودروها در مراکزمعاینه فنی باید مورد تاکید قرا گیرد تا از انفجار ناشی از فرسودگی تجهیزات این بخش جلوگیری شود.
مدیر کل دفتر فنی استانداری سمنان گفت: راه اندازی بیمه هایی که در استان فاقد نماینگی هستند باید در دستور کار قرار گیرد.
تلفات تصادفات معابر درون شهری استان از ابتدای سال 96 تا کنون، با 18 مورد تلفات، 12 درصد نسبت به مدت مشابه افزایش یافت.
7344/6103 خبرنگار: امیر حسین کاشی منش ** انتشار دهنده : مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنیدانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید