هماهنگی دستگاههای مختلف سبب امنیت مطلوب در سیستان و بلوچستان شده استبه گزارش ایرنا آیت الله عباسعلی سلیمانی روز سه شنبه در آئین تودیع و معارفه فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: زمینه های فعالیت اشرار در این استان از قبل وجود داشت که اگر همکاری و هماهنگی بین شورای تامین و نیروهای مختلف امنیتی و انتظامی نبود مشکلات زیادی به وجود می آمد.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان ادامه داد: دستگاههای مختلف در این استان با نگاه جلب رضایت و اعتماد مردم خدمت کردند که این امر نیز همراهی مردم را در پی داشت.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ارتباط، اعتماد و مشارکت اجتماعی سه ویژگی اصلی هستند که نیروی انتظامی با آنها شناخته می شود.
امام جمعه زاهدان گفت: هم اینک نیروی انتظامی و دستگاه قضایی به دنبال استفاده از ظرفیت های اجتماعی هستند که این امر سبب ایجاد اقتدار می شود.
استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این آئین اظهار داشت: نیروی انتظامی با ارج نهادن به شان انسانی مردم این استان سبب جلب رضایت و اعتماد آنان شده است.
علی اوسط هاشمی ادامه داد: امنیت مطلوب حاکم بر سیستان و بلوچستان سبب شده تا این استان از نظر جذب سرمایه های خارجی در رتبه سوم کشور قرار گیرد.
وی افزود: همکاری مطلوب اعضای شورای تامین سیستان و بلوچستان با هم جای تقدیر دارد.
وی تصریح کرد: مردم این استان توانسته اند تکیه گاه بسیار قوی برای مسئولان در انجام وظایفشان به ویژه در حوزه مسائل امنیتی باشند.
استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: هم اینک احساس امنیت در استان بالا رفته است.
به گزارش ایرنا در این آئین سردار محمد قنبری به عنوان فرمانده جدید انتظامی سیستان و بلوچستان معرفی و از خدمات سردار حسین رحیمی فرمانده سابق این استان تقدیر شد.
سردار محمد قنبری پیش از این فرمانده انتظامی استان لرستان بوده و سردار حسین رحیمی نیز با حکم سردار حسین اشتری به عنوان فرمانده جدید انتظامی تهران بزرگ منصوب شد.
سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت و 187 هزار و 502 کیلومتر مربع پهناورترین استان کشور محسوب می شود.
این استان از 2 حوزه سیستان در شمال استان شامل شهرستان های زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز و بلوچستان در جنوب با شهرستان های خاش، ایرانشهر، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، چابهار و کنارک تشکیل شده است.
شهرستان های زاهدان و میرجاوه نیز در مرکز این استان واقع شده اند.
این استان دارای 19 شهرستان و حدود 9 هزار روستا و آبادی است که 6 هزار و 500 روستای آن دارای سکنه هستند.
7311**3213خبرنگار: اسماعیل مرادقلی** انتشاردهنده: اکبر نوریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید