جوانان امروز با حضور در صحنه دفاع از حرم شیفتگی خود به راه سیدالشهدا (ع) را نشان می دهندقربانعلی سعادت روز پنجشنبه در همایش الماس های درخشان که با هدف تجلیل از آزادگان سرافراز آذربایجان غربی افزود: ملت بزرگ و جوانان ارزشمند ایران اسلامی در برهه های مختلف، قاطعانه و با شجاعت در برابر مستکبران و عوامل آنها در منطقه ایستاده است و از اسلام ناب محمدی و ارزش های والای آن دفاع می کند.
وی با تبریک سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اظهار امیدواری کرد که راه این آزادگان سرافراز به عنوان اسطوره های ایثار و مقاومت ادامه یابد.
وی اضافه کرد: با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باید در مسیر دفاع از ایران اسلامی حرکت و جوانان را با این ارزشها آشنا کرد.
سردار عابدین خرم فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی نیز در این همایش گفت: شهدای مدافع حرم و امثال شهید حججی ها هرگز جنگ تحمیلی و امام (ره) را ندیدند اما با صلابت تر از گذشتگان پا در میادین دفاع از میهن اسلامی گذاشتند.
وی با تاکید بر لزوم تجلیل آزادگان سرافراز افزود: خانواده های آزادگان نیز در دل دشمن با صبر و مقاومت خود رعب و وحشت انداختند و امروز نمونه هایی از اسطوره های مقاومت ملت هستند.
وی اظهار کرد: دفاع مقدس چهره مقدس و قطعه درخشانی از تاریخ ایران اسلامی را نشان داد و اگر تا پنجاه سال آینده نیز روایت دوران دفاع مقدس ادامه یابد، تمام نخواهد شد.
وی تاکید کرد: جوانان امروز با صلابت تر و به تبعیت از رزمندگان دوران دفاع مقدس در کسوت های مختلف در میادین دفاع از ایران اسلامی لحظه ای درنگ نمی کنند و جانهای خود را در کف اخلاص گذاشته اند.
در این مراسم با اهدای لوح و هدایایی به آزادگان استان به ویژه یوسف رحیمی از آزادگان استان آذربایجان غربی و خبرنگار ایرنا در مرکز ارومیه تجلیل شد.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی در دوران دفاع مقدس، پیش و پس از آن 12 هزار شهید، 18هزار جانباز و بیش از 2 هزار آزاده تقدیم دفاع از کیان اسلامی کرده است.
7125/2093 **خبرنگار : طاهره نوید آرین ** انتشار دهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید