شهید حججی پرورش یافته مکتب شهیدان و آزادگان سرافراز ایران اسلامی استبه گزارش ایرنا، 26 مرداد سال 69 یادآور بازگشت پرستوهای مهاجری است که سالیان مدید مشقت و آلام اسارت و غربت را به جان خریدند ولی اجازه دست اندازی دشمنان به یک وجب خاک وطن را ندادند به همین مناسبت با دعوت رسمی از آزادگان سرافراز چرداولی تجلیل بعمل آمد.
جمعی از آزادگان دوران دفاع مقدس گرد در سالروز ورود آزادگان در فرمانداری چرداول گرد هم آمده بودند تا تجدید خاطراتی از دوران اسارت و سختی های آن ایام داشته باشند و نگاهشان به تجلیلی در خور شان آزادگی و اسارتشان بودند.
جلسه ای که بخاطر تداخل با یک جلسه دیگر با یک ساعت و نیم تاخیر برگزار شد و مراد یگانه فرماندار را تا حدود زیادی عصبی و آشفته کرد و دائما از آزادگان طلب بخشش می کرد.
در سالن جلسات فرمانداری آزادگان با چهره هایی که هنوز رنج دوران اسارت را می شد در چهره هایشان دید نشسته بودند و با دیدن همرزمان خود دلاوری ها و رشادت های دوران جنگ تحمیلی را برای هم تداعی کردند.
فرماندار چرداول در ابتدای جلسه ضمن تبریک سالروز ورود آزادگان به کشور گفت: امنیت پایدار و آرامش جامعه مرهون فداکاری ایثارگران و آزادگان صبوری است که در راه اعتلای کشور از شیرین ترین هستی خودشان یعنی وجودشان گذشتند.
مراد یگانه تاکید کرد: تحمل سختی ها و رنج های دوران اسارت توسط آزادگان و ریخته شدن خون شهیدان تضمین کننده امنیت و آسایش کنونی در کشور است و به راستی این ایثار و از خودگذشتگی هیچوقت فراموش نخواهد شد.
وی توانایی و قدرت تکلم و زبان را از گفتن تقدیر آزادگی آزادگان کوتاه دانست و گفت: مردم و مسئولان در برابر قامت رعنای آزادگان سر تعظیم فرود خواهیم آورد و صبر و استقامتشان را که درخت تنومند استقلال و آزادی را تنومند و سرپا قرار دادند الگویی روشن برای تمام نسل ها و بویژه جوانان امروز معرفی باید کرد.
یگانه تاکید کرد: دکتر روحانی خود یادگاری از دوران دفاع مقدس بوده که همرزم شهدا، آزادگان و ایثارگران است و در چهار سال گذشته از خدمت رسانی مطلوب به جامعه بزرگ ایثارگران غافل نمانده و رفع مشکلات و نوکری به آنها را یک وظیفه ذاتی دانسته و با درایت و برنامه ریزی های منطقی تمام مطالبات و معوقات این زحمت کشان را پرداخت کرده است.
یگانه آزادگان را سند افتخار نظام و دوران دفاع مقدس و شهید حججی را بزرگ شده مکتب بزرگ آزادگان دانست و بر خدمت رسانی مطلوب و شایسته به آنان تاکید کرد.
در ادامه تعدادی از جانبازان به بیان خاطرات دوران اسارت و سختی ها و شکنجه های مخوف بعثیان به اسرا پرداختند.
شهرستان 59 هزار نفری چرداول 26 شهید والامقام، 250 جانباز و 19 آزاده سرافراز تقدیم به انقلاب اسلامی کرده است.
خبرنگار: رضا آزادی * انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7176/6119انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید