موضوع شهدای مدافع حرم به فرهنگ تبدیل شده استحجت الاسلام غلامحسین نوفرستی یکشنبه شب در آئین گرامیداشت شهید مدافع حرم محسن حججی و میثاق با شهدای گمنام در مسجد امام حسین (ع) بیرجند افزود: رسیدن به خدا جز با معرفت امکان ندارد، معرفتی که دل، زبان، قلم و سراسر وجود انسان را خدایی می کند.
وی با بیان اینکه شناخت خدا و اولیای خدا زمینه ای برای ایجاد محبت و عشق است، گفت: بسیاری از مردم دفاع مقدس را درک کرده اند لذا معرفت و شناخت در منطق ما وجود دارد، در بحث کمال انسانی نیز اولین قدم معرفت و شناخت است.
وی به بخشی از نامه شهید محسن حججی به امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: این شهید بزرگوار سال 94 وقتی به زیارت حرم مطهر رضوی می رود از امام رضا (ع) می خواهد نامه شهادتش را امضا کند و ایشان را به مادرشان فاطمه زهرا (س) قسم می دهد.
وی ادامه داد: شهید حججی در نامه می نویسد بی صبرانه مشتاق چشیدن لذتی اخروی است لذتی که نهایتش رضای خداست، آرزو دارم پرونده ام به همراه جواز شهادتم به دست امام زمان (عج) برسد بدون شک با دیدن امضای شما ولی عصر (عج) هم امضا می کند.
به گزارش ایرنا نوفرستی اظهار کرد: جوانان، کسانی که وارث خون شهدا هستند از شهدای 15 خرداد که زمینه ساز پیروزی انقلاب شدند، شهدای دفاع مقدس که زمینه حفظ عزت و شرف انقلاب و نظام را فراهم کردند تا شهدای حرم این فضا را جهانی می کنند.
وی با بیان اینکه شناخت امام معصوم (ع) آسان نیست عنوان کرد: یکی از رسالت های ائمه معرفی خودشان به جامعه است که مردم بدانند باید زندگی خود را با فقیه جامعه هماهنگ کنند تا جلو یا عقب نیفتند.

**مدافعان حرم با شناخت و عقلانیت مسیر نورانی را انتخاب می کنند
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: مدافعان حرم با شناخت و عقلانیت این مسیر نورانی را انتخاب می کنند، امامشان را می شناسند و با ولی جامعه پیوند دارند.
وی افزود: امروز یکی از رسالت های ما که فرصت آن نیز در عالم فراهم شده این است که اسلام را به جهان عرضه کنیم.
نوفرستی گفت: آنچه در صحنه های جنگ سوریه، عراق، لبنان و نوع شهادت بر مردم می گذرد قابل بیان نیست و اقتضائات خود را دارد به این دلیل باید از این حوادث بزرگ مغفول مانده دریچه ای باز شود تا مردم از مظلومیت شهدا ذره ای درک کنند.
وی با بیان اینکه شهدا در طول تاریخ حقیقت اسلام ناب را به عالم نشان می دهند گفت: در مقابل آن دشمنان در تلاشند تا حقیقت اسلام ناب به جهانیان نرسد.

**خراسان جنوبی به وحدت نیاز دارد
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) همچنین به موضوع انتخاب امام جمعه بیرجند اشاره کرد و گفت: امروز تنها راه این است که مردم از مقام ولایت بخواهند حجت الاسلام سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به عنوان امام جمعه استان معرفی شوند.
وی با تاکید بر اینکه خراسان جنوبی به وحدت نیاز دارد عنوان کرد: 2 حکم در 2 جایگاه قطعا به مصلحت استان نیست لذا باید مردم استان از حجت الاسلام عبادی بخواهند این فرصت را برای استان فراهم کنند تا شاهد وحدت بیشتر در استان باشیم.
به گزارش ایرنا 2 شهید گمنام امشب میهمان آئین گرامیداشت شهید مدافع حرم در مسجد امام حسین (ع) بیرجند شدند.
7557*3028* خبرنگار- رقیه محمدی* انتشار دهنده- رسول محمدحسنی*انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید