افزایش 75 درصدی کشف مواد مخدر در استان گیلانبه گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ مهرداد مهرگان روز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران آستارا در ستاد فرماندهی انتظامی این شهرستان گفت: برخورد با باندهای عرضه مواد مخدر، دستگیری معتادان متجاهر و تحویل آنها به مراکز ترک اعتیاد در دستور کار نیروی انتظامی استان گیلان قرار دارد.
وی با اشاره به تلاش شبانه روزی پلیس گیلان در مقابله با پدیده قاچاق افزود: تمرکز پلیس بر کالاهای راهبردی استان نظیر برنج و چای است تا با جلوگیری از قاچاق آنها، به تولید ملی به خصوص در حوزه کشاورزی کمک شود.
وی با بیان اینکه در سال جاری در استان گیلان 90 درصد سرقت ها کشف شده ، اضافه کرد: امنیت به ‌واسطه مشارکت عموم مردم ایجاد می‌شود و پلیس برای ایجاد امنیت پایدار به نهادهای اجتماعی به ‌ویژه رسانه‌ها نیاز دارد و اطلاع‌رسانی، آموزش همگانی و دادن اطلاعات صحیح برای مردم، خواسته‌ پلیس از رسانه‌هاست.
مهرگان با اشاره به اینکه استان گیلان از شاخص‌های امنیتی بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: مردم با مشارکت اجتماعی، خودکنترلی و کمک به پلیس می‌توانند به تولید امنیت کمک کنند.
جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه تقویت بنیه نیروهای انتظامی در آستارا در دستور کار قرار دارد، افزود: به این شهرستان به خاطر موقعیت مرزی و گردشگری باید نگاه ویژه شود و در تلاش هستیم با اخذ مجوزهای لازم نسبت به راه اندازی کلانتری در منطقه عباس آباد آستارا اقدام کنیم.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید