قدردانی رییس ستاد مرکزی اربعین از مردم و مسئولان عراقبه گزارش ایرنا، حسین ذوالفقاری روز شنبه در مرز مهران اظهار کرد: برگزاری راهپیمایی اربعین به عنوان بزرگترین حادثه انسانی با چنین عظمتی مبتنی بر میزبانی و حمایت قابل تقدیر مردم ایران و عراق است .
وی با قدردانی از همکاری و هماهنگی مسئولان عراقی گفت: برای تامین امنیت زائران و جلوگیری از بروز هرگونه حوادث تا پایان خروج آنها از عراق با مسئولان ان کشور رایزنی و هماهنگی شده است.
رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به روند سریع بازگشت عمده زائران به وطن، خاطر نشان کرد: تا فردا یکشنبه 20 آبان ماه تمامی زائران به کشور بازمی گردند.
وی تامین امنیت ازائران تا اخرین نفر و تا اخرین لحظه بازگشت را مهم ترین اولویت مسئولان مرتبط ذکر کرد.
ذوالفقاری گفت: در مدت برگزاری آئین های اربعین و حضور زائران در مسیرهای راهپیمایی خدمات متنوع اسکان، تغذیه، درمان، حمل و نقل، سوخت، فرهنگی و… به آنها ارائه داده شد و این روند تا زمان بازگشت تمامی زائران ادامه دارد.
به گزارش ایرنا،رئیس ستاد مرکزی اربعین صبح امروز شنبه به همراه وزیر کشور و استاندار ایلام از پایان مرزی مهران و روال بازگشت زائران اربعین حسینی بازدید کرد.
بیش از ۷30 هزار نفر از زائران اربعین حسینی از روز پنجشنبه تاکنون از مرز مهران به کشور بازگشته اند.
بازگشت زائران از پایانه مرزی مهران به عنوان کانون محوری تردد زائران عتبات عالیات عراق واقع در 105 کیلومتری جنوب مرکز استان ایلام همچنان ادامه دارد.
خبرنگار: زهرا موسوی **انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
7172/6034انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید