تجلیل از الماس های درخشان دفاع مقدس در کرجبه گزارش ایرنا، این همایش که عصر پنجشنبه از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج در تالار شهیدان نژادفلاح با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی ، قشرهای مختلف مردم ومسئولان و خانواده های معظم شهدا ، ایثارگران وآزادگان برگزار شد، حماسه ها و سال ها درد و رنج آزادگان سرافراز در زندان های رژیم بعثی عراق گرامی داشته شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز دراین مراسم گفت: اکنون ازتعداد ۴۳ هزار آزاده کشور حدود یکهزار تن از آنان در استان البرز زندگی می کنند.
ابراهیم طاهر نژاد اظهار داشت : آزادگان سفیران انقلاب اسلامی در عراق بودند و توانستند از لحاظ روحی و روانی بر رژیم بعثی عراق تاثیرگذار باشند.
وی بیان داشت : جنگ تحمیلی دارای 2 بعد حق و باطل بود که ایران اسلامی طرف حق و دشمن متجاوز بعثی باطل .
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گفت: آزادگان کشورمان در مقابل شکنجه های دشمن ایستادگی کردند و پای آرمان های جمهوری اسلامی ایستادند و دشمن را مایوس کردند.
سیدعلی اکبر میروکیلی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان غیور به میهن اسلامی اظهار داشت: بیست و ششم مردادماه یادآور روزی بزرگ در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی است، روزی که نشان از آزادی و آزادگی دارد و روزی که پهلوان بودن و دلیر مردی را به همه دنیا نشان داد.
وی ادامه داد: ما امروز هر آنچه که از آزادگان دوران هشت سال دفاع مقدس بگوییم کم گفته ایم، عزیزانی که با پایمردی و استقامت نه اینکه اسیر رژیم بعث نبودند بلکه رژیم بعث را با اقتدار و عزت و اوج بندگی خداوند اسیر خود کردند و ذره ای بیم و ترس نداشتند چرا که می دانستند امام و امتی دارند که به یادشان هستند و خدایی دارند که داشتنش جبران همه نداشتن هاست.
این مسئول با اشاره به اینکه ملت ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس از جان و مال خود گذشت تا خاک کشور به دست دشمن نیفتد، افزود: آزادگان مدت‌ها دور از میهن و آغوش گرم خانواده‌ها در زیر شکنجه‌ها دشمن بعثی قرار گرفتند.
میروکیلی با بیان اینکه عزت و عظمت جامعه اسلامی از وجود ولایت‌فقیه است، گفت: امروز دشمنان اسلام زمین‌گیر و شکست‌ خورده‌اند و هر کاری که برای منزوی کردن جمهوری اسلامی ایران در توان دارند انجام می‌دهند، ولی جواب نمی‌دهد در حالی که دشمن تنها در یک عرصه برای انزوای ایران تلاش نمی‌کند بلکه در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی تلاش و سرمایه‌گذاری کرده اما نتوانسته به اهداف خود دست یابد.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج با اشاره به اینکه آزادگان با اسارت خود در پاسداری از خون شهداء سنگ تمام گذاشتند، عنوان کرد: 26 مردادماه یادآور جانفشانی، ایثارگری و مردانگی است که با صبر و استقامت خود در مقابل دشواری‌های دوران اسارت تاب آورده و امروز سرمشق ایثار و استقامت به شمار می‌روند.
وی با بیان اینکه آزادگان و جانبازان یادگاران زنده شهداء در دوران دفاع مقدس هستند، بیان کرد: باید از وجود آزادگان سرافراز برای اشاعه هر چه بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بهره برد و فرهنگ ایثار و مقاومت را بین نسل جوان نهادینه کرد.
این مسئول با تاکید بر اینکه خدمات به آزادگان باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد، اعلام کرد: در این زمینه مدیریت شهری کرج آمادگی هرگونه همکاری را دارد تا مقام این عزیزان گرامی داشته و شان آنها به صورت ویژه حفظ شود.
نخستین گروه آزادگان سرافراز ایران اسلامی در 26 مرداد 69 پس از گذشت دو سال از پذیرش قطعنامه 598 توسط ایران و عراق، به آغوش میهن اسلامی بازگشتند و مردم شهیدپرور ایران بازگشت این آزادگان را جشن گرفتند.
7410/ 6155خبرنگار: مژگان السادات سجادی ** انتشار دهنده : محمد عزیزپورانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید